امروز : چهارشنبه, 02 خرداد 1403

shahre-hoshmand         

91/7/22= = = = گپی با استاد کامبیز درم‌بخش درباره کاریکاتورهای «المپیک لبخند»‌اش

گپی با استاد کامبیز درم‌بخش درباره کاریکاتورهای «المپیک لبخند»‌اش


====================================================

کامبیز درم‌بخش این روزها و دو ماه پس از به پایان رسیدن بازی‌های المپیک، در گالری «سیحون» کاریکاتورهایش را با عنوان «المپیک لبخند» به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرنگار بخش تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نمایشگاه که تا 3 آبان ماه برپاست، درم‌بخش 40 کاریکاتورش را برای نمایش و فروش عرضه کرده است.

درم‌بخش در حاشیه‌ی برگزاری این نمایشگاه در گفت وگویی با ایسنا با تاکید بر اینکه ورزش بخشی از زندگی مردم است، یادآور شد: همیشه برای المپیک‌های برگزار شده کارهایی را ارائه می‌کردم. اخیرا از میان 300-200 اثر که داشتم، 40 کار را برای نمایش به این نمایشگاه آوردم.

وی با اشاره به وجود سادگی در آثارش تصریح کرد: رسیدن به سادگی حد والای هنر است که لازمه رسیدن به آن، کار و تلاش زیاد در عرصه هنر است.

این کاریکاتوریست رسیدن به سادگی در آثار خود را حاصل 58 سال کار در عرصه هنر دانست و تمام تلاش خود را برای درک و فهم کارها برای عموم مردم دانست.

درم بخش ادامه داد: پیکاسو می‌گفت؛ من ظرف حدود چهار سال مثل رامبراند نقاشی می‌کشیدم ولی یک عمر طول کشید تا مثل بچه‌ها آثارم را بکشم.

وی گفت: سعی کردم تا آثارم حتی برای یک فرد بی‌سواد قابل درک باشد. در کاریکاتور کشیدن سعی می‌کنم تا حتی کسانی که با من هم زبان نیستند و از ملیت‌های مختلف هستند، آثارم را درک کنند.

این هنرمند ارتباط مردم با کاریکاتور را خوب دانست و اظهار داشت: کاریکاتور یک هنر حساس است که گاهی ممکن است از آن تعابیر بدی شود بنابراین کسی که در این عرصه کار می‌کند، باید حرفه‌ای باشد.

کامبیز درم‌بخش در بخش پایانی این گفت‌وگو مطرح کرد: هنوز هم از کارهایم راضی نیستم و تلاش می‌کنم تا کارهای ساده‌تر و بهتری را ارائه دهم.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه کاریکاتورهای کامبیز درم بخش با عنوان «المپیک لبخند» از 21 مهرماه تا سوم آبان در گالری سیحون واقع در خیابان بهشتی خیابان وزرا، خیابان چهارم پلاک11 در حال برگزاری است.

====================================================

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

.

radiosite11chelegi

ایران کارتونتبریز تونشیرین طنز