امروز : سه شنبه, 27 ارديبهشت 1401

shahre-hoshmand         

:::

نمایشگاه کاریکاتور«آسوده باش، من ملکه‌ام»

_________________________________________

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» ساعت ۱۶ سه‌شنبه ۲۱ خردادماه با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و هنرمندان در حوزه هنری افتتاح می‌شود. این نمایشگاه مشتمل بر چهل اثر از بهترین آثار کارتونیست‌ها و کاریکاتوریست‌های ایران است.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری درباره این نمایشگاه گفت: به مناسبت سالروز تولد ملکه پیر انگلستان، نمایشگاهی از خباثت‌های روباه پیر انگلیس در حوزه هنری برپا می‌کنیم. انگلیس کشوری است که بیشترین جنایت را در حق ایران کرده است؛ هولوکاستی که این کشور خبیث در جریان جنگ جهانی اول در ایران ایجاد کرد، موجب کشته شدن قریب به ۹ میلیون نفر شد و در وقایع دیگری چون کودتای ۲۸ مرداد، ملی شدن صنعت نفت، جدایی بحرین از ایران، به رسمیت نشناختن صدام به عنوان شروع کننده جنگ و… انگلیس همواره مرتکب خباثت و خیانت در حق ایران شده است.

وی در ادامه در خصوص عنوان نمایشگاه گفت: «آسوده باش، من ملکه ام» در واقع همان شعار معروف انگلیسی‌ها است که حتی جمله انگلیسی آن روی تی شرت‌های برخی جوانان ایرانی درج شده است البته بدون آنکه جوانان متوجه معنی مفهموم آن باشند.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» می‌توانند از ۲۱ خردادماه تا ۵ تیرماه به گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

منبع

 .............................................................

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

.

radiosite11chelegi

ایران کارتونتبریز تونشیرین طنز