امروز : چهارشنبه, 08 تیر 1401

shahre-hoshmand         

:::

honarvare

فراخوان هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» بخش کارتون و کاریکاتور / اردبیل

_________________________________________

مقدمه:

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، «حوزه هنری استان اردبیل» با مشارکت «موسسه سرگذشت»، به منظور جلوگیری از تحریف تاریخ انقلاب و مقابله با تطهیر رژیم طاغوت با تبیین دست‌آوردهای درخشان انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و...، هنروارۀ ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» را برگزار می‌کند.

امیدواریم این هنرواره، به نوبۀ خود، زمینۀ مناسبی برای قیام‌های فردی و جمعی هنرمندان متعهد و توانمند کشورمان فراهم آورد و نقشی سازنده در تولید آثار هنری فاخر برای معرفی و تبیین موفقیت‌های چهل‌سالۀ انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران گذشته و در قیاس با کشورهای منطقه و جهان داشته باشد و گامی مؤثر در مقابله با تحریفات تاریخی دشمنان در روایت مغرضانه از کارنامۀ انقلاب اسلامی با تطهیر دوران سیاه پهلوی و نادیده گرفتن موفقیت‌های موجود، محسوب گردد. چراکه به فرمودۀ مقام معظم رهبری: «هر انقلابي، هر تمدّني و هر فرهنگي تا در قالب هنر ريخته نشود، شاخص نفوذ و گسترش ندارد و ماندگار نخواهد بود.»

چکیده و خلاصه طرح:

این هنرواره در دو بخش رقابتی و کارگاهی (ورکشاپ تولید اثر) برگزار می‌شود که رشته‌ی کارتون و کاریکاتور جزو بخش کارگاهی بوده و به صورت حضوری در ورک‌شاپ دو روزه در شهر اردبیل برگزار خواهد شد.

محوریت هنرواره مقابله با تحریف تاریخ انقلاب و جلوگیری از تطهیر رژیم طاغوت با تبیین دست‌آوردها و موفقیت‌های انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و... در مقایسه با وضعیت اسفناک کشور در دوران رژیم پهلوی است.

هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی»، با هدف ایجاد جریانی گسترده و فراگیر جهت ارتقاء آگاهی عمومی مردم از موفقیت‌ها و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی، با استفاده از تولید آثار هنری، در سطح ملی با ساختار دبیرخانه‌ای متشکل از هنرمندان متعهد و مطرح کشوری مستقر در شهر تاریخی و انقلابی دارالارشاد اردبیل، به عنوان خاستگاه تشیع و از شهرهای پیشرو در انقلاب اسلامی ایران، برگزار می‌گردد.

دبیرخانه هنرواره امیدوار است با مشارکت و همیاری آحاد مختلف هنرمندان سراسر کشور، شاهد تولید آثاری ارزشمند و کیفی در محورهای این فراخوان باشد.

محورها و موضوعات هنرواره:

به منظور تبیین کارنامۀ درخشان انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی و مقابله با تحریف تاریخ انقلاب و تطهیر رژیم پهلوی، آثار هنری در هریک از رشته‌ها و موضوعات هنرواره می‌تواند به صورت تطبیقی و مقایسه‌ای در دو بخش زیر تولید گردد:

1-    وضعیت اسفناک کشور در دوران رژیم پهلوی از ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و....

2-  موفقیت‌ها و دست‌آوردهای کشور چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و...

(موضوعات پیشنهادی این بخش: عدالت، مبارزه با ظلم و استکبار، خودباوری، امنیت، فرهنگ، خانواده و سبک زندگی ایرانی-اسلامی، امید به زندگی)

الف) شرایط و مقررات بخش کارگاهی رشته کارتون و کاریکاتور:

1-  هنرمندان رشته‌ی کارتون و کاریکاتور ابتدا باید در سایت رسمی هنرواره به آدرس WWW.Storyiran.com قسمت «ثبت‌نام برای شرکت در کارگاه‌های حضوری- بخش کارتون و کاریکاتور» مراحل عضویت خود را تکمیلو شرح فعالیت کامل و دقیق رشته تخصصی خود را در پنج سال گذشته و تعداد 5 نمونه اثر (مرتبط یا غیر مرتبط با موضوع فراخوان) را برای بررسی ارسال کنند. (موارد مندرج در شرح فعالیت، از طریق اینترنت باید قابل بررسی و ارزیابی باشد.)

2-  گزینش هنرمندان متقاضی، با توجه به کارنامه‌ هنری و رزومه ارسالی آنان، توسط هیأت پنج نفره، بررسی‌ و تعداد 40 هنرمند برای حضور در کارگاه، انتخاب و دعوت خواهند شد.

3-  پذیرفته‌شدگان این کارگاه عملی و حضوری به مدت یک شب و دو روز، میهمان هنرواره در شهر اردبیل خواهند بود و در این مدت، هزینه اقامت و پذیرایی هنرمندان مدعو به عهده دبیرخانه فراخوان است و کمک‌هزینه‌ی ایاب و ذهاب با هماهنگی حوزه‌های هنری استان‌های مربوطه پرداخت خواهد شد.

4-    جشنواره از اسکان هنرمندان غیرمدعو، همراه و هنرمندان منتخب بومی معذور است.

5-    تمام شرکت‌کنندگان مدعو، بومی و منتخب از شرایط رقابتی یکسان برخوردار خواهند بود.

6-  برگزارکننده ضمن رعایت حق مالکیت معنوی صاحب اثر، مالکیت مادی آثار تولید‌شده را برعهده گرفته و حق استفاده از آثار در رسانه‌های چاپی، مجازی، نمایشگاهی و سایر موارد فرهنگی، با ذکر نام هنرمند، برای خود محفوظ می‌دارد.

7-    به همراه داشتن لوازم مورد نیاز اعم از رنگ، قلم مو، پالت و... برای هنرمندان الزامی می باشد.

8-  ثبت‌نام و ارسال رزومه به منزله پذیرفتن قوانین هنرواره است و اعلام اسامی هنرمندان پذیرفته شده توسط دبیرخانه، برآیند بررسی دقیق و تطبیق نظرات هیئت پنج نفره انتخاب خواهد بود، بنابراین هیچ‌گونه اعتراضی پس از اعلام اسامی توسط دبیرخانه پذیرفته نخواهد شد.

9-     هنرمندان شرکت‌کننده در ورکشاپ، شئونات و اصول متناسب با فرهنگ انقلابی را مد نظر قرار دهند.

10- تصمیم‌گیری در رابطه با موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده‌ی دبیرخانه می‌باشد.

11- در صورت عدم موفقیت در ثبت نام و بارگذاری آثار، هنرمندان می‌توانند با شماره همراه 09147417041 (رحمان مجرد- دبیر هنری) در پیام‌رسانهای فضای مجازی تماس حاصل نمایند.

سرپرست هنری ورک‌شاپ کارتون و کاریکاتور:

سید مسعود شجاعی طباطبایی، جواد علیزاده و شهرام رضایی

دبیر اجرایی کارتون و کاریکاتور:

شهرام رضایی:  09144545117

09332354657 (ارتباط در پیام رسان های فضای مجازی)

گاهشمار فراخوان بخش کارتون و کاریکاتور:

آخرین مهلت دریافت رزومه و نمونه آثار: 15 دی ماه ۱۳۹۷

اعلام اسامی پذیرفته شدگان: 17 دی‌ماه 1397

پذیرش واسکان: 20 دی‌ماه۱۳۹۷

زمان ورکشاپ حضوری: 20 و 21 دی‌ماه 1397

حمایت و امتیازها:

آثار تولیدی در ورک‌شاپ، توسط اساتید کارگاهها در چهار رده‌ی الف، ب، ج، د الویت‌بندی شده و ضمن اهدای گواهی شرکت و لوح تقدیر به همه‌ی شرکت‌کنندگان، جوایز نقدی به شرح ذیل تقدیم خواهد شد:

آثار رده‌ی الف) 000/000/7 ریال (5 نفر)

آثار رده‌ی ب) 000/000/4 ریال (10 نفر)

آثار رده‌ی ج) 000/000/3 ریال (15 نفر)

آثار رده‌ی د): 000/000/2 ریال (10 نفر)

تماس با ما

نشانی دبیرخانه: اردبیل،  بالاتر از میدان علی آباد، روبروی نیروگاه، حوزه هنری استان اردبیل، واحد هنرهای تجسمی

تلفن: 2-33629191- 045  داخلی 116

دبیرخانه مجازی: WWW.Storyiran.com  

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دبیرهنری فراخوان: رحمان مجرد 09147417041 (جهت ارتباط در پیام‌رسان‌های فضای مجازی)

دبیر اجرایی بخش کارتون و کاریکاتور: شهرام رضایی 09144545117 و 09332354657 (جهت ارتباط در پیام‌رسان‌های فضای مجازی)

 .............................................................

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

.

radiosite11chelegi

ایران کارتونتبریز تونشیرین طنز