امروز : چهارشنبه, 06 بهمن 1400

90/11/28= = = = انتخاب 93 کاریکاتور برای رقابت در مسابقه زندگی پیاده در شهر

 

انتخاب 93 کاریکاتور برای رقابت در مسابقه زندگی پیاده در شهر

========================================================

دبير مسابقه طراحي کاریکاتور «زندگی پیاده در شهر» گفت: در نخستين مرحله از انتخاب آثار ارسالي به دبيرخانه اين مسابقه، از 260 اثر رسيده، 93 كاريكاتور انتخاب شد و به مرحله نهايي داوري و نمايشگاه راه يافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان زيباسازي شهر تهران، ‌محمد طاهري، با بيان اينكه اين آثار از سوي حسن کریم‌زاده، فیروزه مظفری و علی درخشی به عنوان هیئت انتخاب آثار بررسي و برگزيده شد، گفت: در اين مسابقه 85 كاريكاتوريست، 260 اثر ارسال كرده بودند كه در جلسه‌ روز سه‌شنبه، در نگارخانه برگ، پس از 5 مرحله داوري، 93 كاريكاتور به بخش نمايشگاهي مسابقه راه يافت.

طاهري با اشاره به مضامين اشاره شده در آثار ارسالي نيز گفت: مواردي چون پياده روسازي و گسترش فضاهاي پياده، سد معبر، حيوانات موذي و عدم بهره‌گيري از كاركرد فرهنگي نمادها و يادمان‌هاي شهري از جمله مهم‌ترين موضوعاتي است كه توسط كاريكاتوريست‌ها با نگاه طنز به آن پرداخته شده است.

وي گفت: يكي ديگر از ويژگي‌هاي جالب توجه آثار ارسالي به مسابقه طراحي کاریکاتور «زندگی پیاده در شهر» نقض زندگي پياده از سوي خود شهروندان از نگاه كاريكاتوريست‌ها است به گونه‌اي كه بيشترين مسئوليت را در اين رابطه متوجه شهروندان مي‌داند.

دبير مسابقه طراحي کاریکاتور «زندگی پیاده در شهر» با اشاره به مرحله نهايي داوري آثار نيز گفت: در اين مرحله 13 اثر انتخاب خواهد شد كه 3 اثر به عنوان نفرات اول تا سوم و 10 نفر در بخش شايسته تقدير برگزيده مي‌شوند. اين آثار از سوي کامبیز درم بخش، محمدعلی بنی‌اسدی و داوود شهیدی به عنوان اعضای هیئت داوران، داوري مي‌شود.آثار مسابقه طراحی کاریکاتور «زندگی پیاده در شهر» در نمایشگاهی، از روز 13 تا 16 اسفندماه همزمان با برگزاری همایش بین‌المللی «زندگی پیاده در شهر» و در محل برج میلاد در معرض دید قرار می‌گیرند.

=========================================================

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

.

radiosite11chelegi

ایران کارتونتبریز تونشیرین طنز