امروز : شنبه, 13 خرداد 1402

shahre-hoshmand         

92/06/30= = = = = = = = کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی با حضور دکتر گودرزی دیباج در خراسان شمالی برگزار شد

 

کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی با حضور دکتر گودرزی دیباج در خراسان شمالی برگزار شد

====================================================

با حضور مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور و هنرمندان تجسمی ، وضعیت هنرهای تجسمی در کشور در کارگاه تخصصی هنر بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور در این جلسه گفت: بازار نقد در حوزه هنرهای تجسمی تعطیل و قوه نقد پذیری در بین هنرمندان تجسمی به شدت کاهش یافته است.

گودرزی دیباج با اشاره به اینکه جامعه هنری تجسمی از نقد ناپذیری ، عدم مطالعه، بی خبری و غرور بی جا رنج می برند، اظهار داشت: بزرگترین آسیب در حوزه هنرهای تجسمی این است که بیشتر این هنرمندان نمره اضافه تر به خود می دهند.

وی افزود: یکی از متغیر های معاصر بودن نوگرایی آثار است که متاسفانه هنرمندان در حوزه هنرهای تجسمی به مانند پانصد سال قبل عمل می کنند چون قدرت خلق و زایش اثر در آنها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه متغیر اصلی هنر بدعت است، ادامه داد: هنر تعریف و مهندسی خاص خودش را دارد و چیزی که در هنر ابداع می شود باید از خود تکامل نشان دهد.

وی در ادامه به مطالعات چشمی آثار دیگر هنرمندان اشاره و خاطر نشان کرد: طی پژوهش های انجام شده از 90 گالری فعال در تهران که در ماه 270 نمایشگاه برگزار می کند از هر هزار نفر 5 نفر از این نمایشگاه ها بازید می کنند که این ضعف بزرگی برای هنرمندان است.

گودرزی دیباج با اشاره به اینکه هنرمندان تجسمی قدرت گردش اقتصادی را در کشور دارند ، تصریح کرد: تا زمانی که خود هنرمند به فکر خودش نباشد کسی از بیرون برای آنها دل نمی سوزاند و هیچ جای دنیا به اندازه ایران استعداد چرخه هنر را ندارد.

وی گفت: هنرمند در دستگاه فرهنگی نباید به دنبال فروش آثار خود باشد بلکه باید از این دستگاه فراهم کردن فضا را طلب کند تا بتواند خودش گردش اقتصادی داشته باشد.

این مقام مسئول بیان کرد:مردم به زائده زیبا شناسی خود اهمیت می دهند اما چون اثر هنری را نمی شناسند بجای خرید هنر، شبه هنر می خرند بنابراین هنرمند وظیفه دارد طبقه عوام را بیدار و فرهنگ سازی لازم را در این زمینه انجام دهد.

منبع:آرت بجنورد

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

.

radiosite11chelegi

ایران کارتونتبریز تونشیرین طنز